Nowoczesny system MaintMaster CMMS pomoże ci:

  • zarządzać planami przeglądów i przypomnieć pracownikom o zbliżających się zadaniach,
  • zredukować ilość awarii i niepotrzebnych części zamiennych zawalających magazyn,
  • analizować przyczyny przestojów i wyeliminować najczęstsze usterki,
  • wdrożyć europejkie normy dotyczące utrzymania ruchu (EN13306, EN13460, EN 15341),
  • i wiele innych!
Zamów demo! Dowiedz się więcej
Przykłady interfejsu systemu MaintMaster CMMS
Współpraca jest centralnym punktem MaintMaster. Zespół byłych techników i menedżerów zajmujących się utrzymaniem ruchu wie z czym musisz się uporać. To oni dbają o rozwój fukcji naszego systemu CMMS. Dlatego stworzyliśmy narzędzie dokładnie pasujace do Twoich potrzeb.
650+ Klientów
45,863 Użytkowników
20+ Wspieranych języków

System CMMS wybrany przez setki wiodących firm w ponad 20 krajach

Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
Maintmaster customer logo
30% Mniej przestojów
25% Zwiększona produktywność
50% Mniej Godzin Administracyjnych
System CMMS MaintMaster pozwala maksymalizować dostępne zasoby. Minimalizuje przestoje, ułatwia kontrolowanie kosztów, usprawnia konserwację i ułatwia życie personelowi zajmującemu się utrzymaniem ruchu.
Przetestuj 30-dniową wersję demo:

Nowoczesny CMMS - pytania i odpowiedzi

Na co zwrócić uwagę wybierając system CMMS

system cmms - pytania i odpowiedzi
W dobie dużej konkurencyjności systemy CMMS stają się coraz bardziej docenianym narzędziem służącym do podniesienia wydajności i niezawodności procesów produkcyjnych. Pozwalają też osiągać realne oszczędności w działach utrzymania ruchu między innymi poprzez optymalizację procedur, przeniesienie focusu z działań reakcyjnych na planowane działania prewencyjne czy też redukcję aktywów zablokowanych w zalegających, nierotujących częściach zamiennych. Na co więc zwrócić uwagę aby wybrany przez nas system CMMS nie prowadził nas w ślepą uliczkę i pozwolił korzystać z obecnych trendów w rozwoju systemów CMMS? Opracowaliśmy listę kilku pytań, kóre warto sobie zadać wdrażając system CMMS.

Jakie są trendy w rozwoju systemów CMMS?

Obserwujemy migrację systemów CMMS do usług w chmurze oraz większy nacisk na zastosowanie urządzeń mobilnych w codziennej pracy działu utrzymania ruchu.

Na jaką funkcjonalność systemów CMMS warto zwrócić uwagę?

Takie rzeczy jak rozwiązanie mobilne, dostępność systemu z dowolnego miejsca, czytniki kodów, czujniki monitorujące parametry maszyn i automatyczne wyznaczanie zadań na podstawie zebranych danych jest już właściwie warunkiem koniecznym a nie funkcjonalnością którą dobrze byłoby mieć. Idealny system CMMS musi być gotowy aby bezboleśnie i szybko dostosować się do naszych zmieniających się potrzeb w perspektywie wielu lat użytkowania. To jakie procedury i funkcje wdrażamy dzisiaj może okazać się zupełnie nieadekwatne do potrzeb jakie nasz zakład, a więc i dział utrzymania ruchu będzie miał za 5 czy 10 lat. Jeśli system nie pozwala na szybkie dostosowanie do potrzeb po pewnym –dłuższym bądź krótszym - czasie stanie się bezużyteczny a wręcz będzie przeszkadzał w codziennej pracy w nowych realiach.

Jakie branże i przedsiębiorstwa powinny szczególnie rozważyć wdożenie systemu CMMS?

Właściwie każde przedsiębiorstwo produkcyjne, które nie stosuje obecnie systemu informatycznego do wspomagania pracy działu utrzymania ruchu powinno zainteresować się systemami CMMS. Takie systemy pozwalają na uporządkowanie procesów oraz uzyskanie cennych danych do analiz. To właśnie analizy stanowią najcenniejszą wartość dodaną takich systemów, bo to dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać oszczędności i zwiększyć wydajność produkcji co jest kluczowe, szczególnie w dzisiejszych trudnych ekonomicznie czasach.

Na co należy zwrócić uwagę przed, w trakcie i po wdrożeniu systemu CMMS?

Przed wdrożeniem należy zastanowić się jakie są nasze cele, potrzeby i jaką rolę w obsłudze tego systemu będą miały poszczególne działy naszego przedsiębiorstwa takie jak dział techniczny, zakupowy czy produkcja. W ramach ustalania celów należy zastanowić się jakie wskaźniki chcemy śledzić aby mieć pewność że narzędzie jakim jest system CMMS zwiększa naszą efektywność i konkurencyjność na rynku.
W trakcie wdrożenia oraz po nim należy upewnić się że nasza kadra jest odpowiednio przeszkolona oraz rozumie jakie są cele wdrożenia i zbierania informacji w systemie.
Po wdrożeniu ważne jest aby w przypadku wymiany kadry zapewnić przepływ wiedzy lub dodatkowe szkolenia aby system nie stał się martwy.

Co jest lepsze - CMMS jako samodzielny system czy moduł systemu ERP?

Zazwyczaj samodzielne systemy CMMS kładą większą wagę na to, aby system był intuicyjny i przyjazny. Jest to o tyle istotne, że to właśnie od tych cech zależy dokładność gromadzonych przez nas danych a tym samym decyzje podejmowane na podstawie analiz.

Kiedy i po co integrować system CMMS z innymi działającymi u nas systemami?

Integracja powinna pozwalać na uproszczenie procedur, np. tych związanych obsługą magazynu, czy raportowaniem kosztów. Powinna też eliminować konieczność wykonywania podwójnej pracy, związanej z wprowadzaniem tych samych danych w kilku systemach. Nowoczesny system CMMS powinien być gotowy na szybką i bezbolesną integrację z innymi systemami w przedsiębiorstwie. Tak jest na przykład w przypadku systemu MaintMaster, który ma w tym celu przygotowaną ustandaryzowaną usługę integracyjną.

MaintMaster - nowoczesny system CMMS

MaintMaster CMMS MaintMaster to nowoczesny system CMMS. Cechuje się przyjaznym, intuicyjnym interfejsem i wyjątkową elastycznością, dzięki czemu system można łatwo wdrożyć w różnego rodzaju firmach, niezależnie od branży. Jest zaprojektowany tak, aby łatwo dostosować się do potrzeb twojego przedsiębiorstwa i rosnąć razem z twoimi potrzebami. Wszystkie elementy systemu, takie jak listy, wykresy, karty maszyn czy ekrany informacyjne mogą być łatwo dostosowane samodzielnie, bez konieczności udziału konsultantów producenta. Cztery oddzielne interfejsy (główny, uproszczony, www oraz mobilny) ułatwiają dostęp do systemu i pozwalają na optymalizację pracy dla każdej z docelowych grup użytkowników takich jak inżynierowie, technicy i operatorzy maszyn.
Mobilny MaintMaster CMMS
System MaintMaster jest oparty na chmurze, więc nie trzeba martwić o serwer, administrację, kopie zapasowe i aktualizacje. Taka konfiguracja zwiększa dostępność systemu oraz umożliwia zastosowanie rozwiązań mobilnych zazwyczaj niemożliwych do wdrożenia przy systemach instalowanych w sieci wewnętrznej klienta.
Bezpłatna wersja testowa systemu pozwala bez ryzyka zapoznać się z jego funkcjonalnością i przekonać się czy spełnia twoje wymagania.
Ponad 20-letnie doświadczenie producenta w tworzeniu systemów CMMS oraz duża baza klientów obejmująca renomowane firmy o zasięgu światowym składa się na ponad 41 tysięcy aktywnych użytkowników systemu MaintMaster i wdrożenia w 25 krajach. Zapewnia to jego stabilność i ciągły rozwój.

MaintMaster to nowoczesny i przyjazny system CMMS który:

  • dostosowuje się do Ciebie a nie na odwrót,
  • pomaga skutecznie zarządzać wszystkimi Twoimi zasobami,
  • redukuje ilość awarii i innych nieprzewidzianych przestojów,
  • zapewnia przepływ informacji pomiędzy działem utrzymania ruchu a produkcją,
  • jest przyjazny dla użytkownika, niezawodny i w rozsądnej cenie.
Zamów demo! Dowiedz się więcej
Interfejs systemu MaintMaster CMMS