Excel Reports

Moduł systemu Aretics T7
ikona pliku Excel
Jest to plugin eksportujący dane do określonego arkusza (data) w pliku szablonowym Excel z widoków konfigurowanych w Aretics T7.
 
Plugin umożliwia wprowadzenie dowolnej ilości szablonów (plików excel) poprzez skopiowanie ich do ustalonego katalogu (na dysku lokalnym lub sieciowym). W systemie T7 po kliknięciu prawym przyciskiem na dowolnym podzbiorze (zadań, obiektów, kosztów itp.) plugin pozwoli wybrać do jakiego pliku xls należy wyeksportować dane. Po dokonaniu wyboru plugin otworzy plik xls wypełniając zakładkę data danymi. Inne zakładki z szablonu (pliku xls) pozostaną bez zmian. Mogą one zawierać tabele, wykresy itp. bazujące na zakładce data. Dzięki takiemu rozwiązaniu Plugin umożliwia praktycznie tworzenie dowolnych zestawień i raportów z możliwością ich edycji. Szablon otwierany jest tylko do odczytu więc nie mamy obaw że zostanie przypadkowo nadpisany. Po ewentualnym wprowadzeniu zmian zapisujemy raport do nowego pliku. Szablon xls jest otwierany automatycznie:
Przykładowy raport Excel dla systemu Aretics T7

Gotowy raport możemy zapisać lub wprowadzić zmiany. W taki sposób można łatwo i samodzielnie tworzyć raporty spełniające wymogi zakładu.